Tolik super filmů, který si jen koupit?

Mám jedno pravidlo. Když se mi nějaký film opravdu líbí, tak si jej pak koupím na DVD i kdyby mi pak mělo ležet v poličce a nikdy se na něj pak nepodívám. Možná to je trochu líbivé gesto, kterým omlouvám tak trochu opačný proces sledování filmových novinek. Na druhou stranu bez toho, aby jsem se na nějaký film koukl, zřejmě nemá cenu si ho kupovat ne?

Vlastně je to jednoduché. Když se do kin dostane nějaká zajímavá novinka, tak buď se dohodnu s klukama, že na to jdeme jako parta, anebo se na to kouknu online. V první případě je to jednoduché. Film se bere jako součást kulturní akce a i když z něj mám rozporuplné pocity, tak toho většinou nelituji. V druhém případě se na film kouknu a buď se mi líbí anebo ne. Pokud ano, tak čekám než jej vydají na DVD a koupím si ho. Jenomže tento rok to není tak jednoduché.

Každý měsíc si odkládám část úspor do filmového takzvaného fondu. Vedle něj mám i seznam filmů, které si v budoucnu hodlám koupit. Tento seznam nemá určenou žádnou prioritu, takže už tam mám snad dva roky například Tron Legacy. Ale určitě i na něj jednou dojde. Stál opravdu za to. Anebo si rovnou kopím celou trilogii až vydají trojku. Anebo budu muset fond navýšit.

Dneska jsem byl v Tesku pro nějakou tu kolu a napadlo mě trochu můj filmový fond podojit. Večer stejně nic nebudou dávat, hrát na PC se mi nějak nechce, takže si udělat posezení u TV s dobrým filmem může být příjemné. Seznam jsem sebou ale jaksi neměl, ale to nevadí stejně si většinu pamatuji 🙂

No a nastalo těžké rozhodování. Buď to bude Vyměřený čas anebo Predátoři. Obojí jsou super filmy a nemám problém se na ně po delší době znovu podívat. Jenomže na oba mi jaksi nevystačil můj filmový fond. Nabírá totiž sílu na Hunger Games, který počítám nebude zrovna za 199 Kč. Škoda že jsou u nás ty filmy tak drahé. Být za polovic tak si kupuji další poličku na DVD. Nakonec to vyhrál Vyměřený čas. Predátoři budou muset zase chvilku počkat. Ale je to škoda.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.