Zima a přemnožený pojišťováci

Venku začíná přituhovat. Mikinu jsem musel nahradit svetrem a ten dotěrný hmyz kvůli kterému se muselo večer zhasínat, když chcete vyvětrat někam zalezl.

Teď už člověk musí vyhánět z baráku akorát teplochtivé pavouky a otravné pojišťováky, kteří se nějak přemnožili. Chodí od domu k domu, od bytu k bytu a aniž by věděli s kým mají tu čest tak nabízejí změnu pojišťovny. Ano i tak  může vypadat konkurenční prostředí. Jednoho pojišťováka vyhodíte a druhý přijde. Přežijí jen ti nejsilnější. Nedávno mě překvapil řev souseda. On je to vcelku umírněný člověk, jen jej nesmíte probudit když je po noční. Pracuje v nějaké fabrice a šichtu má 12 hodin. Je to jeden z mála lidí, kteří fakt makají. No tak jsem vykoukl ven, protože jsem prostě zvědavej a nějak mě nenapadlo kouknout se kukátkem. Naskytla se mi scéna, kdy soused doslova mohutným hlasem zatlačil pojišťováka do země. Jeho kolega se zrovna chystal zazvonit na mě. Po hlasité přednášce, že se chce vyspat zabouchl dveře. První pojišťovák se snažil nahodit své zastavené srdce a druhý se na mě podíval a řekl: „Uvažoval jste o změně pojišťovny.“ V té chvíli mě nenapadlo nic inteligentnějšího než říct: „Nebojte soused je za chvilku zpět, šel si jen pro brokovnici.“ Teď se vylekal i ten druhý a začali utíkat doslova jak o život.

Ono to možná vyzní jako sranda, ale rozhodně na sebe za tohle hrdý nejsem. Ti pojišťovací to nemají vůbec lehké. Musí v sobě naprosto potlačit jakékoliv mravní příznaky a začít se vecpávat do přízně úplně cizím lidem, kteří je tak maximálně posílají víte kam. Bavil jsem se o tom s kámošem v hospodě. Tehdy mi to přišlo jako bezva vtipná historka, pak mi ale řekl jak to mají ti lidi těžké. Často za práci dostanou zaplaceno jen, když něco opravdu prodají. Musí to dělat, protože nic lepšího není a potřebují peníze.

Takže pro příště jsem se rozhodl, že poděkuji za nabídku a řeknu, že jsem se vším naprosto spokojen. Nemám o nic zájem a nemá cenu mě přesvědčovat. Sousedovi jsem na A4ku vytiskl ceduli, ať jej neruší před polednem jestli je jim život milí a tím to sad skončilo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *