Chyťte zloděje

Ačkoliv věnuji studiu konzumní společnosti a nakupování v obchodních domech poměrně dosti času, tak se mi doposud nikdy nestalo, že by jsem se setkal se zlodějem, anebo nějakým incidentem. Až doposud.

V klidu si tak nakupuji mé konzumní zboží nevalné kvality, plné smrtelné dávky éček. Zaplatím. Poodejdu k nedalekému stolku, kde si vše přeskládávám a připravuji zúročit stovky hodin hraní hry tetris. Když tu náhle uslyším jak pokladní jak vykřikne: „Co to tam máte v kapsách.“ Rychle se otočím podobně jako desítky ostatních a vidím jak jistá žena (nemůžu napsat ani vzdálený popis protože by mi to tu admin smazal) s kapsáčemi a mikinou (ano venku se pomalu a jistě tavil asfalt), se snaží protlačit co možná nejrychleji svůj nákupní košík, který jí blokuje cestu. I s mým problémovým zrakem naprosto jasně vidím, že kapsy má plné. V ten okamžik tam naběhne, zřejmě její parťák a pomáhá jí. Pokladní akčne vystřelí a křičí ať jí někdo zastaví. Přiznám se, že jsem zůstal v šoku a nehybně stát.

Naštěstí za mnou nakupovali místní svalovci, kteří občas trénují na lokálním dětském hřišti. Využívají prolézačky místo posilovny. Párkrát jsem je zahlédl. Dokonce mi nabídli jestli se nechci přidat. Teď už jich tam je pomalu celý gang. No a tito dva si stoupli před detekční rámy. Zatarasili jí tak cestu. Její komplic, který řval na celou prodejnu ať jí pustí, se ale držel opodál. Zhruba po půl minutě trapného ničeho doběhl upocený stařík z ochranky, který vypadal, že právě uběhl půlmaratón. Koukal jsem jak to dopadne. Za chvilku došel velitel prodejny, vedoucí dne, pár prodavaček, zvědavý skladník.  Zlodějka začala vykládat na odkládací pult u pokladny věci co měla po kapsách. Z dálky jsem toho moc neviděl, ale bylo tam hodně drogérie. Přiznám se, že by mě vůbec nenapadlo, že někdo bude krást zrovna drogérii.

Za pár minut dorazila hlídka policie a začali to sepisovat. Už jsem ale musel jít domů, takže jsem to nedokoukal do konce, což mě mrzí. V každém případě klucí od prolézaček zabodovali.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.