Zrušení stravenek

Tak nám vláda bude rušit stravenky. Na jednu stranu by jsme měli být rádi, protože tak ubude nespravedlnosti v podobě zvýhodnění jedné skupiny lidí nad ostatníma, na druhou jsme samozřejmě naštvaní, protože stravenky používá většina z nás.

Daňové zvýhodnění. Toto magické sousloví je prý důvodem proč vláda pokouší nejen naše zaměstnavatele, ale také obchodníky, kteří na nich vydělávali peníze. Však to znáte. Stravenky slouží k nákupu jídla a občerstvení v restauračních zařízeních. Samo sebou se jich několik desítek vezme a udělá se celotýdenní nákup. Popřípadě nějaké dáme dětem, aby si koupili něco na svačinu. Anebo se s nimi bude prostě šmelit. Já ti dám stravenky, ty mi dáš peníze. Pak si koupíš jídlo a já alkohol anebo cigarety. Však se nic neděje, hlavně že budeme všichni spokojeni.

Jenomže oni jsou spokojeni i zaměstnavatelé, protože na zaměstnanci v rámci jeho benefitů ušetří. A právě toto ušetření je jablkem sváru. Tohle se podle názoru vlády musí napravit. V podstatě by bylo nejlepší kdyby zaměstnavatel nám do obálky dal rovnou peníze a na tu pak napsal „Na oběd“.

Všichni by pak byli spokojeni. Vláda, protože jí nezmiznou žádné peníze v podobě výjimky, zaměstnance i obchodníci. Jenomže to už nebude taková zábava jako, když se tam někde uměle v tom procesu peníze vytvoří. Dosavadní zákony totiž někde v tom procesu do té obálky „přičarovaly“ nějakou tu korunku navíc. O tu korunku teď bude méně.

Zákony mají být průhledné a pro všechny stejné. O tom se nemá cenu bavit. Na druhou stranu se tu furt mluví o oživení ekonomiky a podpoře podnikání. Takže by bylo celkem fajn, kdyby přeci jen nějak elegantně do té obálky stát něco přihodil. Zaměstnance by to motivovalo, zaměstnavatelé by nebyli určitě proti a ti obchodníci taky ne. Jenomže to teď ti naši koumáci musí nějak rozumně vymyslet, protože to taky v konečném důsledku může dopadnout blbě úplně pro všechny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *