Supermarketů se nezbavíte, jsou luxus, kterého se nevzdáme

Zkoušeli jste někdy v poslední době koupit nějaké oblečení v menším obchůdku. Tedy takové ty krámy o rozměrech běžného pokoje?

O výběr ani tak nejde. Většinou si můžete vybrat z několika kusů oblečení, které potřebujete, ale co třeba velikosti? Když jsem nedávno zažil nákup v takovémto obchodě byl jsem tak trochu v šoku, že od každého kusu tam byla jen jedna velikost. Pokud nesedí zkuste něco jiného. Je snad naprostým luxusem mít možnost si vybrat z různých velikostí?

Když nepomohou tyto malé krámy můžete zkusit obchody, kterým se říká „vietnamské“. Může se jednat o malý obchůdek anebo velkou halu. Zajímavé je, že ačkoliv je výběr oblečení poměrně exotický takřka nikdy tam nenajdete tu správnou „českou“ velikost. Většina oblečení začíná A – tedy pro anorektičky a končí u V – pro vegetariány, co tuky viděli maximálně z projíždějícího vlaku.

Jistě pokud máte značkovou prodejnu specifického zboží tak máte na půl vyhráno. Tam velikosti začínají na V. Jediná výhoda pro chlapa v těchto obchodech je alespoň židle, ze které můžete koukat na mladé brigádnice jak se baví na téma, kde zapaří o víkendu.

No stejně to nakonec skončí v nejbližším supermarketu. Tedy spíše hypermarketu. Tam se nenakupuje podle velikosti co se nejvíc prodávat, tam se zboží prostě nakoupí v obrovské sadě od S až po XXL. Pohodlný výběr. Pro chlapa možnost nenápadně se vytratit pod záminkou „koupím to co je na seznamu“.

Člověk po několika hodinách strávených nákupem ženských hadrů má pocit, že ten supermarket je vlastně luxus. Sezónní zboží v několika provedeních, často od společností, které už se dají nazývat značkou, výběr velikostí a navíc když vám ženská řekne „když já se nemůžu rozhodnout kterou z těch dvou“, tak jí prostě řeknete ať si koupí obě, protože jsou za poloviční cenu kdekoliv jinde.

Je to smutné, ale teprve ten pravý luxus nám donesly hypermarkety.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *