Nezaměstnanost zůstala v srpnu na 8,2

Když přijdete o práci ať už dobrovolně, nedobrovolně, anebo nastal čas začít makat musíte se hlásit na příslušné služebně ministerstva práce a sociálních věcí. Tato služebna nese nadějný název Úřad práce. Jedná se o evidenci nezaměstnaných osob.

Pokud jste zde zaevidovaní tak se započítáváte právě do výše zmíněných procent. Jestliže práci nemáte a z nějakého důvodu vás z místní služebny vykopli, anebo nechtějí přijmout tak ačkoliv jste nezaměstnaný, tak se do procent nezapočítáváte. Navíc ještě musíte být schopni pracovat do 14 dnů, aktivně hledat práci a být starší 15 let. Alespoň tak nezaměstnaného definuje ekonomický pojem.

Jak jste jistě pochopili nezaměstnanost se nerovná počet lidí bez práce. Ačkoliv je tento termín hodně používán v médii, kvůli jeho bulvárnosti.

Za poslední 3 roky je stále těžší získat práci. Není tomu tak dávno, kdy například supermarkety braly takřka každého. V roce 2008, když přišla krize, jsem si všiml jak se na informacích jednoho supermarketu začínají hromadit papíry s žádostí o práci. S úřady práce je to také těžší. Hodně známých co přišli o místo, anebo skončily ve škole se setkalo se zajímavým paradoxem. Přišli na úřad práce hledat nějaké místo a tam jim místo nějakých rad, anebo konkrétních adres prostě suše řekli, že jsou tu jen od evidence a ať kouknou na nástěnku. Naštěstí tu je internet a speciální stránky, kde si práci můžete najít. Uznávám, že tohle je spíše pro hledání práce ve službách. Naštěstí o vyučené nejen v technických oborech je stále slušná poptávka.

A co dělat pokud patříte mezi 8,2%?

Zkuste se kouknout po inzerátech v následujících portálech

  • prace.cz
  • jobs.cz
  • sprace.cz

Mějte vždy připravený CV (pracovní životopis) a okamžitě jej posílejte, pokud budete mít o práci zájem. Dnes jde elektronicky už všechno a okamžitě. Nebojte se jej posílat například ve formátu .pdf.

Rozhodně nevsázejte, že vás zachrání evidence nezaměstnaných (úřad práce). Musíte bojovat sami. Nebát se!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *