EU nás donutí jíst brouky

Ok doteď jsem si dělal z bio potravin srandu, ale všechna sranda má své meze. Dnešní článek na novinky.cz EU chce, aby Evropané začali jíst hmyz. Čím dříve, tím lépe pojem bio potraviny nabyly docela nový rozměr.

Adaptace člověka je součástí evolučního procesu. Například, když nějakému národu sežerou sarančata úrodu, tak ten národ se prostě naštve a sežere sarančata. Na druhou stranu nám hmyz žádnou úrodu nesežral. Máme tu kvalitní zemědělské produkty, kvalitní mléko a zabíjačka je doslova kultovní záležitostí. Tak proč máme místo kuřat začít pěstovat šváby a cvrčky?

Podle EU jsou prý daleko zdravější. Takže když budeme jíst obalované housenky s hranolkami, tak se dobře najíme a navíc nepřibereme. Otázkou ale zůstává, že nikdy nikdo nezkoušel testovat z dlouhodobého hlediska hmyzí stravu na průměrného Čecha. O nějakém porovnání s kmeny kdesi v Africe rozhodně nemůže být ani řeč. Jednak jsou si po generace nezvykali na knedlo vepřo zelo a také jediní co se jim připlazí do chatrče. EU biohmyz bude ale pěstovaný na speciálních farmách, bude muset splňovat desítky pravidel, nařízení a být krmen dalším biohumusem. Když k tomu přidáme vynalézavost Čechů, tak za chvilku někoho napadne vypěstovat dvanáctistupňové pivní housenky.

Můj osobní názor je, že se v centrále EU zřejmě přemnožil brouk mozkožrout a začíná tam pořádně křičet hladem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *