Nový mobil

Kámoš si koupil nový mobilní telefon. Jedná se o Nokia Lumia a teď nevím kolik to je číslo. Jen si pamatuji, že to má modré orámování kolem dokola. vybalím to na férovku, takhle metrosexuální mobilní telefon jsem už hodně dlouho neviděl.

Ne že by jsem ujížděl na nějakých „macho“ smartfonech, ale tohle je prostě fakt ujetý. Připomíná mi to takové ty staré kartridže, co se cpaly do herních konzole z devadesátých let.

Ani nevím proč, ale čekal jsem od budoucnosti trochu lepší kousky, než jsou teď. Pamatujete na starý siemens SX1 z 2003/2004? V černém provedení jsem jej považoval za přicházející budoucnost. No psaní SMSek na něm rozhodně nebyl žádný med. Než se člověk naučil to podivné rozložení kláves tak to trvalo nějaký ten pátek, ale prostě to byl takový příslib budoucnosti. Prostě futuristicky vypadající mobilní telefon.

V druhé dekádě 21. století člověk čekal spíše něco jako mobilní telefon, který se bude dát nosit na zápěstí. Laserovou klávesnici, která se bude projektovat na stůl a půjde na ní psát. A to vím, že prototypy existovaly. Samozřejmě s dotykovým displejem se taky počítalo. Ale něco ve stylu technologie Polymer Vision. Prostě že vezmete mobilní telefon. Zatáhnete za jednu jeho část a rozvine se uprostřed displej.

No a co máme? Vlajková loď Nokie je mobilní telefon ve formě destičky oplácaný dokola barevným rámečkem. Alespoň že ten Google přináší ty své úžasné brýle. Jenomže k těm bude potřeba pořádné internetové připojení a to nevím jestli u nás v ČR vůbec půjde za rozumnou cenu získat.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.