Mám zpracovaný můj konzumní mozek

Zhruba před týdnem jsem byl v jednom menším supermarketu Albert. Ten co dělá momentálně reklamu na Dobu ledovou 4. Běžně chodím do většího, ale teď jsem potřeboval nakoupit pečivo a nějaké ty saláty na druhý den, aby jsem měl co na snídani než půjdu do práce.

No a samozřejmě, když už se dostanete do supermarketu, tak podvědomě šmejdíte očima po regálech a hledáte takové ty výrazné slevy, na které průměrný Čech už slyší. Tj. minimálně dvoumístná procenta.

Albert má výrazné slevy označené na regálovkách žlutou barvou. V místním menším to ale neměli. Můj mozek byl naprosto zblbnutý. Všechny položky prodávané v regálech byly jako by neviditelné. Nějak mě to zarazilo a donutilo jít k prodávaným položkám blíže. Slevy samozřejmě byly. Jak jinak. Ale regálovky neměly z nějakého důvodu žluté ani jinak označené akční zboží. No a můj mozek byl totálně ztracený, nedokázal posuzovat zboží nic. Jako by byl naprostý blackout. Prostě došla štáva. Bez barviček se mi nechtělo šmejdit po obchodě. Proletěl jsem jej, nakoupil co jsem chtěl, přihodil čokoládu na posílení nervů a pryč.

Podle mě si nás supermarkety už naprogramovali. Teď už budeme nakupovat jen u nich. Všude jinde, kde nemají barevné regálovky, které označují zboží na akci, prostě ignoruje. Brutální podprahové vymývání mozku už zasáhlo i mě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Reklama a Marketing. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.