Značková dámská obuv

Dneska jsem přemýšlel nad dámskou značkovou obuví. Na ženy je totiž cílená reklama úplně jinak než na muže. Jsou tak vystaveny daleko většímu stresu než muži.

Zatímco reklamy cílené na muže v něm mají vyvolat určitý pocit, tak reklamy směřované na ženy v ní musí zakořenit myšlenku. Žena totiž dokáže přemýšlet o více věcech naráz. Prostě dokáže dělat více věcí naráz.

Značková dámská obuj je tomu příkladem. Základem je ženě botu ukázat. Může jí vidět na billboardu, v reklamě anebo i filmu. Ženy pak o botách přemýšlí a představují si jaké by to bylo je mít. Může to dojít i tak daleko že si je jen vyzkoušejí, aby jejich představa byla dokonalejší. Na tomto také staví někteří prodejci bot.

V seriálu Sex ve městě si hlavní hrdinky neustále kupovaly značkovou dámskou obuv v obchodě Manolo Blahnik, což je španělský designer. Jeho boty na sobě nosila například Madonna anebo Sarah Jessica Parker. Každá žena pak touží takovéto boty nosit. Vtip je v tom, že cena takovýchto bot se dokáže vyšplhat až na 14 tisíc dolarů. Běžné ceny se však pohybují od horní hranice stovek dolarů až po několik tisíc dolarů.

Základem ale není jen prezentace formou product placement. Důležitá je i tradice samotné značky. Pokud se vysloví například značka Louis Vuitton musí být každému jasné, že se jedná o luxusní zboží. Jen pro zajímavost, značka Louis Vuitton se u nejnovějších modelů pohybuje nad pět tisíc dolarů.

Dalším příkladem je značka, která pokrývá nejen boty, ale i kabelky a parfémy Chanel. Jedná se o luxusní francouzskou značku, kdy se cena pohybuje od 400 dolarů nahoru. Nejedná se sice o nejdražší producenty, na druhou stranu je sama značka považována za velice luxusní.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *