Běžný konzument

Všichni jsme běžnými konzumenty. Vnímáme reklamu, která nás podvědomě směruje přesně tam, kam máme podle společnosti jít.

Moderní život není ničím jiným než novodobou džunglí, která má svá nová pravidla. Až na to, že v džungli by panovala anarchie, tady jsme vrženy do novodobého světa, kde vládnou sociální pravidla společnosti. Společnosti, která nahradila evoluci, tedy přirozený výběr.

Možná je to i přirozená cesta. Něco jako nová cesta evoluce. Ostatně máme city a emoce, které nás doprovází. Na rozdíl od většiny zvířat dokážeme soucítit. Což je poměrně vzácná vlastnost, která se v přírodě vyskytuje jen velice málo. Pravidla společnosti jí zavedli jako běžnou praxí. Od malička tak vyrůstáme ve světě, kde je lidské odpouštět. Jsem ochotni obětovat svůj čas, anebo majetek, jen proto abychom pomáhali jiným lidem v nouzi. společnost dokonce zavedla systém, který má pomáhat. Občas je diskutabilní. Možná pomáháme lidem, kteří to nepotřebují, ale pokud mají být zachována globální pravidla, tak aby nebylo možné je upravovat do naprostých detailů, je jednodušší prominout nějakou tu chybu ať je sebeabsurdnější.

Žijeme v absurdní době a čeká nás další cesta. Civilizace tak jak jí známe není dokonalá. Možná jsme zastavili evoluci sebe sama, ale nedokážeme zastavit evoluci naší společnosti.

Vítejte na konzumním blogu. Místu, kde je načase podívat se do očí sebe sama. Přestat přemýšlet o sobě samotném jako o jednotlivci, ale začít přemýšlet o společnosti jako takové. Možná přijdeme na to, jak se posunout dále, jak předvídat budoucnost, protože to co se děje ve společenství jako je to naše se možná stalo už mnohokrát. A proč? Protože mi se neměníme. My jsme pořád stejný, jen zkoušíme tu společnost pokaždé udělat jinak a na základě jiných pravidel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *