Ztracen v upgradu

Včera jsem na viděl díl Ztracen v upgrade z páté série Futurama. Musím uznat, že mě to celkem slušně pobavilo. Ostatně jako většina dílů tohoto fantastického seriálu. Člověk by snad i doufal, že svět budoucnosti vykreslený v seriálu Fururama, je snad ideální varianta, ve které by chtěl i žít.

Musím uznat, že tento díl měl v sobě naprosto skvělou pointu, která ostatně tentokrát vystačila na celou epizodu. Běžně se totiž v jednom dílu vyskytuje několik dějových linií. Samotný proces upgrade Benderova software vykreslený zevnitř otevřel potenciální otázku, jestli má robot svou vlastní mysl. Proces, který trval pár vteřin dokázal ovlivnit jeho náhled na problém. Dokonce jej i vyřešit. Představme si na okamžik jestli by se podobným procesem dala měnit i lidská mysl. Dejme tomu, že se pohádáte se svým bratrem kvůli nějaké neodpustitelné věci. Pro další fungování je ale nezbytné, aby jste problémy hodili za hlavu. Jako řešení by se jevil upgrade vašich vztahů. Člověk by přišel podobně jako Bender k upgradovacímu přístroji a po zmáčknutí tlačítka, by se nás mozek rekonfiguroval do stavu, který je odpovídající požadavkům. Ovšem jak by to probíhalo uvnitř? Zažili by jsme implementaci vzpomínek podobně jako ve filmu Total Recall?

Říká se, že některé rány dokáže zahojit jen čas. Byla by tohle cesta pro některé jak to stihnout za jeden lidský život, aniž by člověk musel brát tuny prášků na depresi anebo se prochlastávat denně do komatu?

Asi by jsme si museli půjčit přístroj z filmu Počátek, náležitě jej překonfigurovat a prožít si velkou část života, podle určitého scénáře. Hlavně by jsem si to ale museli pamatovat, protože sny máme už teď a komprese času je tam znát. Však to znáte, probudíte se pět minut než začne zvonit budík, na chvilku zavřete či, načež prožijete celý proces vstávání, cestu do práce, pracovní den, vrátíte se domů a když vás cestou unesou mimozemštani, tak pochopíte, že je něco špatně a probudíte se. No a za jak dlouho zvoní budík? Za 4 minuty. Celý prožitý den, včetně flirtování s kolegyněmi, čištěním zubů a nákupem v supermarketu a jen jedna minuta?

Ještě to nějak všechno umět naprogramovat a není problém začít žít stovky let ve snech…

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.