Nabídka a poptávka

Nabídka a poptávka jsou důležitou součástí trhu. V dávných dobách, když se někdo poptával, tak mu za nějaký čas bylo zboží anebo služba nabídnuta. Dalo se dokonce i smlouvat a tak vlastně vznikl trh.

V moderní kapitalistické společnosti, ale je všechno daleko komplikovanější a lidé nevědí co vlastně poptávají. Takže velké společnosti musí najmout marketingový tým, aby zjistil co vlastně ti lidí chtějí.

Marketingový tým pak zaměstná za pár korun mladé brigádníky, kteří se většinou v nevhodnou chvíli ptají lidí v dané lokalitě na jejich požadavky. Průměrný konzument, který se moc dlouho kouká do výstřihu mladé brigádnice, pak nemá jinou možnost než zmateně odpovědět na jemu nic neříkající a často matoucí otázky. Vzhledem k tomu, že jsou placeni od dotazníku, tak si brigádníci vylepšují příjmy simulacemi odpovědí. Výsledné vyplněné formuláře jsou pak odeslány do centrály, kde už na ně netrpělivě čeká marketingový tým.

V centrále pak všichni prochází výsledky a snaží se je správně spočítat, tak aby byla dodržena statistická nepřesnost. Vše musí proběhnout hladce a je zapotřebí využít maximální potenciál moderní výpočetní techniky. Komunikace díky tomu může probíhat na facebooku a ještě se u toho dá dohodnout oslava úspěšně zakončeného počítání.

Druhý den pak marketingoví tým spočte čárky na papíře a začne vytvářet nějaké tabulky a grafy. Když jsou dostatečně barevně sladěné je načase vytvořit nějakou souhrnnou zprávu. Každý napíše svou verzi, tak se to složí dohromady. Nějaké odstavce vyškrtnou, doplní o grafy a výsledkem je marketingová studie, která doporučí zadavateli nakoupit daný druh zboží, aby uspokojil poptávku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *