Bio konzumenti

Bio konzumenti jsou zvláštní verzí klasických konzumentů naší doby. Většinou jsou příslušníky střední třídy, protože běžný konzument nemá na bio potraviny peníze.

Bio konzumenti jsou daleko náchylnější na manipulaci reklamou, kterou vidí v televizi, bilboardech, časopisech anebo slyší v rádiu. Tyto reklamy jsou účelně tvořené, tak aby do mysli bio konzumenta vštěpovaly zelenou barvu často s bílím pozadím. Podle některých neověřených dohadů dokonce musela armáda ČR v roce 2004 zrušit základní vojenskou službu, aby mohli velké nadnárodní společnosti naplno využít marketingoví potenciál zelené barvy. I tak se ale u mužů, kteří prošli základní vojenskou službou, při sledování reklam na bio výrobky občas ozývají jejich vlastenecké pudy. V lepším případě jen slovně útočí na reklamu, v horším případě dokážou například v supermarketu hlasitě zpochybňovat účel dražších bipotravin. Naštěstí si marketingoví průmysl poradil i s tímto fenoménem a každá vizuální reklama je doprovázena polonahou modelkou, která u mužů potlačuje nacionalistické sklony.

Konzumenti biopotravin mají pocit, že jsou zdravější než okolí. Tedy až do doby, kdy se začnou projevovat vedlejší příznaky biopotravin. Například se projeví syndrom španělské okurky. Další nevýhodou je, že na rozdíl od geneticky upravených a pesticidy ošlehaných běžných potravin toho moc nevydrží. Musí se konzumovat velice rychle, než se zkazí. Takže je třeba si u biopotravin pořádně kontrolovat datum spotřeby, protože jej obchodníci rádi přelepují.

Biopotraviny ale nemusí být jen ovoce a zelenina. Například si můžete koupit biokuře, které muselo celý život jíst biozrní a k jeho léčbě sloužily pouze biomedikamenty a lidové zaříkání. Jak je to s chutí je sporné. Někdo tvrdí, že jsou lepší, někdo že to všechno chutná jako kuře a někdo je hold zvyklí na klasické maso a do toho biomaso nedostanete. Kde je pravda? No zkuste utratit pár stovek víc za bio kuře a pak nám můžete říct.

Vzhledem k tomu, že jsou všechny bio výrobky daleko dražší než klasická alternativa najde se i spousta padělků. Odtud také pochází zřejmě spekulace, že bio výrobky nemusí vždy chutnat hnusně a i na zdravém produktu si můžete pochutnat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *