Ukecávání v telefonu

Kdo by to neznal. Ráno když jste po noční vám zavolá nějaká slečna, v horším případě brigádník a zeptá se jestli neruší a máte čas. No když už člověk vstal tak má dvě možnosti naštvat se a praštit telefonem, anebo podlehne zvědavosti a zeptá se co chtějí.

No a pak to začne. „Dovolte, abychom Vám představili…“ anebo „Využíváte služeb …“ popřípadě „Nechtěli by jste …“ No ti otrlejší z nás už vědí jak hovor ukončit rychle, popřípadě slušně. Jenomže ona to vždy není zas taková legrace. Člověk když byl malý tak mu neustále vtloukali do hlavně, že se má chovat slušně, že na holky se nemá zvyšovat hlas atd. Navíc ti za tím telefonem jsou taky jen lidi a ve většině případech hodně špatně placeni. Ale potřebují peníze. No a pak vám je je i líto.

Ok co s tím? Jak to nějak efektivně zaonačit? Existuje pár pravidel, které se v rámci pravidel musí dodržovat. Ve většině případů narazíte na společnost, která tyto pravidla dodržuje.

  • Takže protistrana, aby mohla úspěšně prodávat/vyzvídat potřebuje z vaší strany interakci. Správně by měla co nejméně mluvit a co nejvíce naslouchat. Tohle je základ úspěšného marketingu. Takže se nebojte určitě vás pustí ke slovu.
  • Nemá cenu svádět neznalost údajů na manželku, anebo někoho jiného. Budou pak chtít mluvit s tou osobou místo vás.
  • Společnost nesmí nabízet zboží anebo služby dětem. Většinou to položí a omluví se. Pokud obtěžují vašeho potomka obraťte se na vašeho operátora se stížností. Při stížnosti od více lidí s tím udělají krátký proces.
  • Do telefonu nesmíte s čímkoliv souhlasit. Nikdy! I když se jich chcete rychle zbavit a oni vám nabídnou zaslání reklamních předmětu, anebo služeb nikdy nesouhlaste s ničím. Dále s nabídkou, že vám zavolají později také nesouhlaste. Ve většině případů to znamená že vám zavolají další dvě firmy.
  • Pravidlem je, že oni nesmí hovor ukončit. Musíte jej výslovně ukončit vy. Takže nespoléhejte na to, že je ukecáte a oni to položí.
  • Nebuďte sprostí ani hrubý, nemá to cenu. Většinou zkazíte den jen tomu člověku, co to dělá za mrzký plat. Pro tu společnost jste jen další položka, která položila. Zavolá vám znovu.
  • Je rozdíl mezi telefon určeným k osobním účelům a firemní. Na firemní/OSVČ mobil vám budou volat stále, s tím nic nenaděláte. Navíc neuspějete ani se stížností. Pokud podnikáte musíte tuto věc akceptovat a rychle operativně řešit.
  • Pokud vám volá slečna a vy se jí zeptáte co má rád v posteli, tak většinou položí. Je to jediná výjimka, která je ošetřená.

Takže jak ukončit co nejrychleji daný hovor.

„Dobrý den, o služby ani produkty vaší společnosti nemám zájem. Prosím už mi nevolejte, pokud by jsem zájem měl, tak si vás najdu. Na shledanou.“

„Dobrý den, využívám služby konkurence s kterými jsem spokojený a nehodlám je měnit.“ – většinou následuje otázka na jméno konkurence. Pokud se jedná o mobilního operátora, řekněte pravdu. Pokud si vymýšlíte, řekněte shluk tří písmen dodejte město kde bydlíte a okoncovku sro. (třeba THC České Budějovice sro). Následují otázku odpovězte, že nemáte čas to vysvětlovat ať si to najdou na internetu.

Můžete použít prakticky jakoukoliv výmluvu, stačí jí zakončit v podstatě Na shledanou, mějte se apod.

Ještě si dávejte pozor u telefonátu investic a bank (cokoliv kde jde o peníze). Dokud neproběhne nějaká autorizace tak se s nimi nebavte o jakýchkoliv osobních údajích. Banka u které jste ví o vás více než o sobě víte vy.

Ještě ohledně průzkumů. Jestli budou chtít s vámi udělat průzkum, řekněte, že náplní vaší práce je marketing a reklama. 99% telefonátů tím končí. Pokud totiž děláte v marketingu a reklamě mohli by jste pracovat pro konkurenci a schválně zmanipulovat jejich průzkum. jestli budou chtít detaily, řekněte že jste vázání mlčenlivostí a nechcete mít problémy.  Pokud to nepoloží jedná se o nějaký podvod. Toto pravidlo platí vždy. Dotazník vždy musí končit pokud řeknete, že máte cokoliv spojeného s marketingem a reklamou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *