Reklamy na půjčky

Pokud bydlíte na sídlišti, kde žije alespoň pár tisíc obyvatel určitě na každém druhém vchodu je vylepeno několik reklamních papírků. Minimálně jeden z nich bude na zaručenou půjčku bez ručitele, anebo potvrzených příjmů.

Jestli je nějaké odvětví, které jednoznačně funguje za všech okolností jak jsou to půjčky. Zvláště takové ty menší jsou nebezpečné. Úrok je vysoký a pokud je doba splatnosti menší tří měsíců, tak se nikdo ani nemusí zabývat RPSN, tedy hodnotou, která je tu hlavně kvůli ochraně lidí, kteří stejně tuto hodnotu nechápou a podepíšou většinou cokoliv než si to řádně pročtou. Ale tohle není úvaha o půjčování, ale o reklamě na půjčování.

Pamatuji si ještě takové ty noviny, které vydával kaufland. Tedy byl to spíše leták, ale byl tam jeden kreslený vtip a pár dalších. A taky ty inzeráty. Malé čtverečky jaké se často objevují v reklamách na zahraničních magazínech. Jeden vedle druhého. Samá půjčka, jedna vedle druhé. Ty samé slova jen obohacená o jiná přídavná jména. Občas mezi nimi byla i reklama na něco jiného. Ale to byla jen výjimka. Vedle sebe v několika řadách jedna reklama na půjčku za druhou.

Důvodem asi bylo cílení. Sídliště s pár tisíci lidmi. Snad nejlepší cílová skupina masírována půjčkami v televizích od velkých společností, kteří ale často nemají šanci na tento druh úvěrů vůbec dosáhnout. V televizi vidíte jak fajn je zadlužit se, ale často vám tyto společnosti nic nepůjčí. Anebo s problémem. Pak najednou všude vidíte, že to jde i bez nich, ale už to nebude tak pohodlné.

Je to zajímavý paradox. Před televizními novinami si poslechnete jak super je si půjčit, v televizních novinách zase vidíte jak někdo někoho oškubal, anebo jak efektivně fungují exekutoři a po zprávách jede zase reklama na půjčky. No není to úžasné, jak už jsme natolik omámeni reklamou, že nám to ani nepřijde jako skvělí sarkazmus?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *