Letáky supermarketů

Tomu říkám život. Každý týden mi dojde nabídka, formou letáků a já si můžu projít kde co mají na akci, popřípadě kde se už rozjel prodej letního zboží. I když nad tím přemýšlím tak to už vlastně jede nějakou tu dobu spíše jej teď zlevňují.

Většinou se supermarkety snaží ladit letáky do barev svého loga, prostě ty barvy co běžně používají a naše podvědomí si je k nim asociuje. Co jsem koukal tak za posledních několik let se toho moc nezměnilo. Ostatně ani není moc co měnit. Klasické papíry. Občas nějaký ten lesklí, aby se odlišil od zbytku. Na titulní stránce jsou takzvané „killer price“, jež nás mají nakopnout k akci.

Pokud chcete v dnešní konzumní době přežít, prostě si ty letáky naskládáte k sobě, a seřadíte si, kde se má co koupit a za kolik. Možná to někomu přijde divné, ale dá se tím měsíčně ušetřit až několik tisíc a to si nedělám srandu. Dobře zorganizovaný nákup ušetří až 20%. Jenomže na tenhle druh nakupování se to chce trochu připravit. Rozhodně budete potřebovat velkou ledničku a zvlášť mražák. Dále místo kam naházet akční zboží, které nemusí být v ledničce, ale spíše v chladu. Celkem to zabere dost místa, na druhou stranu svou strategii, že žijete mezi výplatami, měnit nemusíte. Supermarkety na nás myslí a uzpůsobují se našemu životnímu stylu. Jen to chce mít alespoň tři supermarkety v dosahu. Jo a zdravé tělo. Přeci jen odnést ty tašky plné akčního zboží není sranda. Mnoha lidem se osvědčila krosna a tašky, podle mě by měl stačit batoh. Jo život v kapitalismu je tvrdý, když si máte ještě šetřit na důchod. Ale posilovna to je dobrá, to je zase fakt.

Možná si myslíte, že si dělám srandu, ale opravdu to zkuste na pár měsíců. Sice vás to přejde jako mě, ale fakt se tím dá ušetřit dost peněz. Taky je výhoda v zásobách co všude máte. Když nad tím přemýšlím tak se dostáváme do dob pravěku, kdy si lovci mamutů museli v dobách hojnosti vytvořit zásoby a přečkat období nepohody. Teď by se to dalo nazvat spíše období bez akčních slev. No to jsem to dopracovali 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *