Nevyprodané reklamní billboardy

To si takhle jedu do Prahy a sleduji co se mi míhá před očima za billboardy. Pokud není ta reklama doslova oplzlá, tak jí stehně ignoruje. Ostatně jejich jediným úkolem je, aby se vám logo vrylo do paměti a když někdy budete něco z daného sortimentu kupovat a to logo znovu uvidíte vzpomenete si na tu značku a koupíte to.

No jenomže jich je už tolik, že se vám to prostě totálně míchá. Každý má nejlepší bankovní účet, všude jsou nejlevnější a občas nějaké to představení, které mi může být ukradené, protože si jej ani nestihnu všimnout.

Jenomže billboardům už tak trochu odzvonilo. Ne proto, že by je stát nějak aktivně odstraňoval, ale protože o to není zas takový zájem. Je jich stále víc a víc volných. Otázkou je jestli je lidé jen stále více ignorují a stávají se vůči ním imunní, anebo jen jejich cena je tak vysoká, že nepokryje virtuální zisky. To víte v reálném světe se dá jen těžko odhadnout kolik toho prodal billboard a kolik nějaká další reklama. Ve světe internetu se všechno sleduje a reklamní společnosti dokáží vypočítat kolik musí inzerent vynaložit peněz na jednoho zákazníka, ale v reálném světě jsou to spíše dohady postavené na studiích. Billboardy jsou pro velké firmy, které mají nafouknutý rozpočet a ten chtějí za něco utratit. Jenomže to víte krize sice odezněla, ale stále je cítit vůli šetřit, aby bylo něco pro manažery, nějaká dividenda pro akcionáře a zaměstnanci taky chtějí nějakou tu korunu. Nafouknuté reklamní rozpočty se pak začínají přefukovat směrem k tomu, co opravdu nese a reklamní billboardy jsou stále využívanější spíše lokálními podniky, kteří posilují svou malou značku. Jo u menších podniků se často vyplatí na nějaký billboard, u kterého to jede hlemýždím tempem prostě namalovat mapu a nadhodit lákavou klasickou reklamu pro místní hospodu

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *