Čakání v supermarketu

Páteční čekání u poklady v supermarketu je celkem zábavná činnost. Tedy pokud se dokážete nad celou situací povznést. Však to znáte.

Stojíte ve frontě před pokladnami, kterých je sice dvanáct, ale otevřených jsou jen tři. Unavení pracovníci mají plné ruce práce s akčním zbožím. Navíc musejí dbát na věcí jako je správné zboží deklarované na obalu a zároveň i uvnitř něj. Správná pokladní se totiž musí podívat na zubní pastu otevřít krabičku a zkontrolovat zdali obsah krabičky odpovídá krabičce. Pro poctivé zákazníky je to často nepochopitelné, možná až urážlivé. Na druhou stranu je spousta lidí, kteří kradou i tímto způsobem. Prostě si koupí něco levnějšího na povrchu ale uvnitř to je daleko dražší. To je jeden z těch okamžiků, kdy stojí za to sledovat v té frontě obličeje nakupujících. Neví jestli se mají naštvat, anebo podrobit, této „prohlídce“, která popírá presumpci nevinny. Jenomže jak se proti tomu bránit? Zvednout hlas? Ideální řešení je jít nakupovat jinam, kde něco podobného nebudou dělat. Ale jak by vlastně pak přišli na to, že zákazník chodí jinam kvůli zubní pastě, která je kontrolována. Asi nijak, takže by to nikdo nezjistil a zároveň by nemohli využít akčních cen v supermarketu.

Anebo další zábava ve frontě jsou hlášení rozhlasu. Posloucháte jak shánějí lidi starší osmnácti let na nějakou inventuru, anebo rozsáhlejší přestavbu. Jaký to pak paradox, když stojíte ve frontě pět minut a jsou tři pokladny z dvanácti. V době nezaměstnanosti, kdy by někteří lidí brali i dvě práce naráz. Prostě prázdné poklady, ale plánuje se velká inventura, která je zákazníkům naprosto ukradená. To nám moc z toho velkého marketingu nezůstalo. Není důležité jak to vypadá uvnitř, hlavně všechno musí klapat na venek.

No už na mě přišla řada, takže jdu zaplatit. Pokračovat budu doma.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *