Diplomovaný specialista

Jeden můj kámoš, kterému říkáme Brko, protože má jeden obrovský talent, který se bohužel veřejně nedá prezentovat. Dostal jsem totiž od člověka, co mi dal prostor nařízeno, že nemám psát o věcech jako je marihuana a omezit psaní o alkoholu. No prostě Brko pořádně zamakal a i zacvakal studium, aby se mohl stát diplomovaným specialistou.

Všichni jsme ho samozřejmě podporovali, protože to chce někam dotáhnout. Podporovali znamená, že jsme ho nepřesvědčovali ať s námi zůstane chlastat a netahali ho na různé akce, které většinou skončí silným vyčerpáním. Takže až takový jsme kamarádi.

No takže Brko už to konečně dal. Zvládl VoŠ a může si psát za jménem dis. Tedy správně je to DiS = diplomovaný specialista. Přiznám se, že jsem netušil, že se to smí. Vždy jsme si myslel, že aby mohl mít člověk titul musí mít vysokoškolské vzdělání. Ale prý to dneska je naprosto běžná záležitost a dělá se to tak. Dále jsem byl poučen že se to správně píše následovně: jméno příjmení, DiS. Tedy za jménem je čárka pak DiS s tečkou.

Teď si už může hledat lepší práci. Sice říká, že to bude mít těžké, protože přijdou i vysokoškoláci, co skončili. No uklidnili jsme ho, že vysokoškoláci na rozdíl od něj nemají s prací žádné zkušenost. On už má odpracováno 5 let, což je v dnešní době u absolventů čehokoliv rarita. Navíc dělal v účetní firmě. Měl ekonomku, teď má na tu ekonomiku navíc DiS. Ten to zmákne :o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.