Novodobá tržiště s lidskou silou

Kapitalismus je ekonomický systém. Trh není kontrolován vládou ani výrazně ovlivňován silnou společností, která má dostatek prostředků k jeho ovlivnění. Stát zasahuje do prostředí trhu pouze za účelem zlepšení podmínek lidí, anebo v případě, kdy by trh mohl být ovlivněn monopolem některé společnosti.

Proniknout do prostředí kapitalismu nemusí být vždy jednoduché, zvláště v momentě, kdy jsou k prostředky k dosažení cíle vázány na určitý stav. Například v České Republice je k možnosti začít tvořit hodnoty v podobě podnikání nutné být starší osmnácti let a být svéprávný. Existují ale i způsoby jak začít dříve než v osmnácti let. Je však nutné dodržovat platný zákon a závazky vůči státu. Mezi ně patří například i odvádět příslušnou daň.

Mladí lidé jsou tak odkázáni buď na práci pro někoho. Například si obstarat brigádu, popřípadě jinou formu pracovně právního závazku, anebo si hledat práci formou poskytnutí díla. Mohu například někomu nabídnout, že mu natřu plot a za to získám finanční odměnu. Stát je v tomto případě poměrně benevolentní a dovoluje nám vydělat peníze až do výše patnácti tisíc ročně bez nutnosti odvádět daně. Tímto mohou budoucí tvůrci hodnot si vytvářet kapitál pro svou podnikatelskou činnost.

Své služby, anebo produkty je možné na internetu prodávat více způsoby. Například lze využít velkých aukčních portálů jako je Aukro. Pozor velké aukční portály jsou sledovány finančními úřady a tak je nutné si vše pečlivě zaznamenávat (prodeje) a v případě výzvy patřičného úřadu doložit informace o prodejích. Jestliže překročíte za rok částku patnáct tisíc korun jste odpovědný za odvedení daně z příjmu.

Mimo aukčních portálů vznikají také přímo stránky zaměřené na nabídku služeb. Aby dosáhly lepších výsledků většinou platí určitá pravidla, která zvýší poptávku služeb. Mezi nejznámější u nás patří Stománie. Jedná se o službu, kde Vaše služba bude stát vždy sto korun.

Pokud v budoucnu chcete podnikat připravte se na to, že budete potřebovat kapitál. Ať už k samotnému podnikání, anebo provozu. Aby jste snížili náklady je dost možné, že budete muset podnikat například popři práci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *