Nakupování v hypermarketech

Hypermarket je velkokapacitní samoobslužná prodejna, jejíž primárním účelem je obsloužit velmi velké množství lidí. V podstatě by se dalo říct, že se jedná o obrovský sklad.

Hypermarkety jsou na rozdíl od supermarketů směřovány na města. Jejich pozice je vždy v dosahu rezidenční čtvrtě s velkým množstvím lidí na metr čtvereční. Západní styl očividně svědčí našim panelovým domům. Ty jsou více než kompatibilní s myšlenkou prodat cokoliv za co nejlepší cenu.

Mnoho dopravních podniků má dokonce smlouvu s provozovateli hypermarketů. Dováží lidi kyvadlovou dopravou do a z hypermarketů. Vše by mělo fungovat naprosto plynule. Velká parkoviště schopná pojmout stovky parkujících aut, dostatečné množství personálu, který může pružně reagovat na požadavky nakupujících a zastoupit sami sebe na vytížených úsecích.

To co v zahraničí funguje naprosto bezproblémově, je však u nás tak trochu, řekněme „počeštěno“. Velké společnosti musely upravit některá pravidla, tak aby dokázaly reagovat na aktuální poptávku služeb. Zatímco v zahraničí do hypermarketů jezdí lidé jednou za týden a nakoupí si dostatek zásob, u nás jsou lidé ochotni chodit do hypermarketů i několikrát za týden. Pružně reagují na slevové akce a kupují často jen to nejlevnější. Hypermarkety tak začaly postupem času měnit politiku slev. Více se objevují akce dva plus jedna anebo zboží, které má různé bodové ohodnocení. Tento druh slev v podstatě nutí konzumenty nakupovat větší množství zboží, což nás opět vrací do situace nákupu více zboží najednou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *