Letní horka

Tak už k nám dorazila letní horka. Jako správný konzument jsem vyrazil za kamarády na zahrádku v nedaleké hospůdce, rozhodnutý dát si nějaké to dobré pivo a vychutnat si atmosféru.

Čekalo mě ale zajímavé překvapení. Pivovary se rozhodly, že tentokrát připraví pro své konzumenty nové druhy piva. Citronové pivo jsem už znal z minulého roku. Přibylo ale pomerančové a zázvorové. Na zázvorové jsem nějak neměl odvahu a zkusil jsem to pomerančové. No co vám budu říkat, je to taková pohodová limonáda, kterou si můžete ucucávat delší dobu, aniž by jste riskovali druhý den kocovinu.

Teď jsem si vzpomněl, že jsem tento rok už zkoušel svatovavřinecké a zelené pivo. To obarvené pivo, které se podávalo na dne svatého Patrika mi celkem chutnalo. Navíc to byla třináctka, což bylo znát. Stačily tři kousky a měl jsem dost. Prý nás tento rok čekají další druhy piv. Tématický zážitek ke každému většímu svátku či oslavě.

Ono je otázka jestli ty piva opravdu půjdou tak na dračku. V porovnání s klasikou jsou dražší. Ale třeba přijde nějaký slevový server s dobrou nabídkou. Teď se nějak rozmnožily. Ale to je jen dobře pro konzumenty. Větší konkurence znamená pro nás lepší nabídku.

Snad nevymyslí nějaké bio pivo, to by byla teprve zábava. I když ty už tuším jsou. Žádné jsem ale zatím neochutnal. Z evropské unie na podobné vylomeniny rádi posílají dotace. Hlavně, že jsou peníze a máme se dobře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.