Svět je v krizi, bude dovolená?

Poslední dobou slyšíme jak je všechno špatně a máme pocit, že by jsme měli začít spíše nakupovat investiční zlato, aby nám vůbec něco zůstalo až s tím tady vláda skončí. Všeobecný pesimizmus je na každém rohu až to už není hezké.

Jenomže ono to ve skutečnosti zas tak špatné není. Anebo snad není co jíst? naštěstí tady máme naše oblíbené supermarkety, které dokáží bez problémů zajistit, že při dobře rozvržených nákupech není problém žít si poměrně slušně i když nedosáhneme na průměrnou mzdu.

Jistě všechno zdražuje, podle některých médii bude zanedlouho život luxus, ale podle mě je základ nenechat se ničím zdeptat. Trápit nás může maximálně dlouhodobá perspektiva, ale tu nějak nemá cenu vlastně ani řešit. Lepší je hodit to za hlavu a užívat si života.

Takže kam plánujete jet tento rok se odreagovat? Nebyla by ideální taková dovolená Řecko anebo Itálie? Když už jim ta ekonomika tak padá, že by jsme je trochu zadotovali? Ale ne. Co vsadit na krásy naší České Republiky. Vždyť tady je vždy na co koukat, navíc se poslední roky celkem slušně snaží i města a různé organizace. Připravují jednu kulturní akci za druhou. Stačí si to hezky rozplánovat a můžete zažít úžasné prázdniny. Opalovat se dá i u nás, památky jste určitě všechny taky ještě neviděli. Navíc se snaží i mladí umělci. Sice jsou občas trochu až moc za hranicemi své fantazie, ale na druhou stranu někdy to stojí za to. Seznamy jejich akcí není těžké dohledat.

A co teprve nějaký filmový festival, anebo kulturní divadelní akce. Herci nás nemusí bavit jen na obrazovkách televize. Místo válení na pláži se můžete pochlubit jak jste se kulturně vzdělávali po celé prázdniny.

Kdepak mi se tu nemáme zatím až tak špatně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.