Ztracen v realitě

Kráčet životem, bez nějakého většího zakopnutí není dnes nic snadného. Jeden den všechno funguje tak jak by mělo a ten další už přemýšlíte co bude dál. A jestli nemáte o čem přemýšlet, tak žijete v řádu existence tohoto uskupení života.

Každým dnem si člověk uvědomuje jestli náhodou že se vlastně nic neděje. Jede si to svoje a nepřemýšlí nad tím. Je to jako psát nějaký příběh jen za použití předem stanovených podstatných jmen, které vám ještě navíc určí pořadí. Naroď se, vystuduj, pracuj, zemři. Změna pořadí je nepřípustná, neboť je stanovena a zaběhnutá.

Jakákoliv druh vzepření je považován za vzpouru proti předem stanoveným konvencím. Bouřit se není přípustné. tuto výsadu si totiž musíte zasloužit. Buď tak že budete pravidla porušovat, anebo je jednoduše předěláte podle sebe. Bouhžel nejsme v matrixu, aby šlo něco přeprogramovat podle požadavků. Hraní si s realitou není možné. Anebo snad ano? Lze si upravit realitu, tak aby odpovídala konvencím tohoto světa?

Tématický výlet do alternativní reality, je spíše smyšlená představa, která nás maximálně může pronásledovat jako noční můra blaženosti. Postavit se realitě není reálné. Stejně jako většina navzájem si odporujících slovních spojení, známých pod označením oxymóron.

Ovšem všechno má svůj protiklad. V každé realitě existuje subkultura postavená na pilířích existujícího řádu. Mezi těmito pilíři je dostatek prostoru pro další existenci. Jako živná kultura pro bakterie lze tvořit nad rámec zvyklostí a řádu.

Je až překvapující jak přesně tahle teorie koresponduje s už existujícími pojmy a lidovou tvořivostí. Pod svícnem je největší tma. Nic než pravda zabalená do přirovnání, které si může každý zkusit. Jenomže co už ono přísloví neuvádí je nebezpečí. Pokud budou právě pilíře řádu obehnány hnilobou chaosu nemusí to dlouho vydržet.

Žít tak na prohnilých základech může být jen dočasným řešením. Vše může snadno zaniknout v chaosu. Naštěstí ani chaos netrvá věčně. Návrat k přírodě je pak často jedinou možností jak nabrat cestu zpět tím správným směrem. Vybudovat opět pilíře a na nich nový řád. Opakující se koloběh života a naší existence. Když spadneš, musíš se znovu naučit vstát.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.