Blackout

Jo jestli stojí něco za to, tak je to výpadek elektrického proudu v období, když se všichni dívají na večerní seriály. Nikdy by mě nenapadlo kolik lidí to doopravdy sleduje, kdyby nevypadl elektrický proud na celém sídlišti.

Prostě pohoda. Člověk plánuje víkendovou akci na Facebooku. Přitom si odklikává nějakou tu flashovou online hru, prostě klid před dalším dnem v práci. No a najednou vypadne proud. Jediné co svítí je mobil u počítače, který je napíchnutý na nabíječku. Nastalo ticho.

Kouknete se ven z okna a všude je tma. Nesvítí pouliční lampy, okna jsou černá a nikde není nic vidět. Pak se zaposloucháte do té tmy a najednou uslyšíte jak se sousedi začínají shánět po Ordinaci v Růžové zahradě, či co to tam vlastně jelo. Nikdo neví jak to bude pokračovat, co se stalo a jestli se ještě někdy dozví jak jednotlivé postavy zareagují na překvapivé zvraty děje. Možná že většině z nás je to naprosto jedno, ale ti co na to koukají to berou smrtelně vážně.

Debata se z jednotlivých bytů přesunula na chodbu, kde se lidé navzájem ujišťují že jim nejde elektřina a nemůžou se dívat na televizi. Celkem zábava. Celé sídliště ponořené do temnoty, ale lidé se přesto musí ujistit, že jim nejde opravdu elektrický proud. Jak zábavné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.