Přestavba

Určitě znáte takový ten pocit, když prostě jen tak jdete po ulici a najednou vás napadne, že něco není v pořádku. Prostě že se něco změnilo ale nemáte ani na okamžik ponětí co to vlastně bylo. Jako by někdo přepsal kus matrixu, ale vám zapomněli nahrát do mozku patch.

V ten okamžik máte několik možností. Prostě to tak nechat být a neřešit to. Však se vám ten patch nějak postupem času do té hlavy dostane, anebo se jak blbec uprostřed ulice zastavit a kouknout se co se vlastně změnilo.

No tak jsem zvolil protentokrát tu druhou variantu a rozhlédl se. Nenápadně sleduji rád ulice. Očima skenuju prostředí s výrazem člověka, který se snaží prohlédnout iluzi reality. Po několika desítkách vteřin mi to konečně docvaklo. Kdysi tady byl jeden náš oblíbený bar, ale teď tu není. Měl nabarvené zdi na modro. Postupem času však chátral a majitel ho musel nechat strhnout. Místo něj je tu teď nová stavba. Tam kde se dříve čepovalo kvalitní pivo se teď prodává nějaké prádlo.

Celý ten proces trval snad nějaké dva roky, ale než si na to člověk zoptimalizuje mozek tak to zabere i dva roky. Prostě vám to nedocvakne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.