Slevy kam se podíváš

Je vidět, že obchodníci jsou zase o krok napřed před běžným konzumentem. Ostatně aby ne o zkušenosti mají postaráno z minulých let.

Marketingová oddělení se jako generálové připravovali na protiakce konkurentů. Plánovali to všechno s předstihem. Kdo začne dřív? Budou dodržena nepsaná pravidla, když jde o desítky milionů?

Tento rok jim to vyšlo dobře. Průzkum trhu se nemýlil. Rozvědka poskytla dostatek informací. Vše šlo jako na drátku. Obchodníci si mohou navzájem pogratulovat. Vydrželi až do konce. Na vybrané zboží hodili ještě před Štědrým dnem nějakou tu slevu, aby po ní rozpačití lidé, kteří kupují dárky na poslední chvíli rozhodně sáhli. No ono ostatně nebylo moc z čeho vybírat. I konzumenti se poučily a začali shánět dárky pěkně s předstihem.

Příští rok, ale na řetězce nadnárodních korporací čeká těžší kalibr. Stále více z nás nakupuje pěkně z pohodlí domova přes internet. S trochou štěstí, které je vlastně pracovní morálkou zaměstnanců české pošty, tak můžeme nakupovat levně a pohodlně. Zvláště Vánoční dárky, ty spadají do ideální kategorie pro každý internetový obchod.

Příští rok tak dojde na válku. Velké nákupní domy budou muset opět přitlačit. Možná začnou i nějaké ty antikampaně na diskreditaci internetové konkurence. No uvidíme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.