Konzument na slevu neslyší

Zboží ve slevě dnes už nikoho nenadchne. Aby taky, když z ceny strhne nějakých pár procent. Na to už dnes nikdo neslyší, alespoň tak se vyjadřovali nakupující v jednom blízkém supermarketu, když jsem si dovolil vyslechnout jejich debatu.

Jednalo se o čokoládu. Sleva byla tuším 26%. Dvě dámy se poměrně hlasitě bavily jestli čokoládu vzít, anebo ne. Přitom namáhaly svou paměť, kdy byla naposledy akce v jakém z konkurenčních supermarketů v okolí. Opravdu mi to nedalo a musel jsem jsem obdivovat, jak si vše dobře pamatují. Dokonce vypočetli že od půli příštího týdne ta samá čokoláda v jiném supermarketu půjde do akce a sleva bude 47%. No jsem zvědaví a schválně se musím kouknout do letáku. Vím, že se akční nabídka zboží pravidelně opakuje, ale nikdy by mě nenapadlo, že slovo pravidelně opravdu platí doslova.

Sleva už hold pro českého konzumenta není zajímavá. Prostě letí akce. Akční zboží a výprodeje. Teď mě tak napadá jestli vůbec ty ženské tu čokoládu potřebovaly. Co by se stalo, kdyby byla pořád za tu jednu a tu samou cenu? Koupily by si jí někdy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.